wz

ODKAZYZPĚT
Odkazy na kapely:ADACTA
(hc crust Bratislava)AGE OF DEATH
(fastcore punk z okolí Brna)ALAMOGORDO
(hardcore death Napajedla)BESSAR UNGGAS
(ska punk Veselí nad Moravou)BESTIA TRIUMPHANS
(hc punk Havlíčkův Brod)CARNIVORA
(gore Velké Losiny)THE COCCOTS
(punk hc Šternberk)CRITICAL MADNESS
(gore grind Šumperk)ČAD
(power crust Slovensko)ČSTV
(punk Rožnov p. Radh.)DEMARCHE
(raw punk Praha)
xDISNEYx
(crust rock´n´roll Ostrava)DYING PASSION
(crossover metal Šumperk)E330
(crust hc Slovensko)EMA CAMELIA
(hc screamo Kopřivnice)EMPTY HALL OF FAME
(old school hc Libina)FALL INTO MISERY
(trash death metal Olomouc)FASTERATU
(crust punk Liberec)FLASH THE READIES
(indie rock Olomouc)G.O.R.E.
(grind rock´n´roll Karviná)HALELUJA SOUND SYSTEM
(alternative Šumperk)HAVÁRNA
(punk alternative Olomouc)HECHITERA
(metal hc Rýmařov)HIBAKUSHA
(crust grind Orlová)HIPPIE KILLER
(crust Vranov SK)HIROŠIMA
(crust grind Hradec Králové)HUMAN PUPPET
(screamo hc Olomouc)INNOXIA CORPORA
(hardcore Zubří)JÁ TAKY
(alternative rock Olomouc)JEZUS CRUST
(crust punk Ostrava)JINDRA HOLUBEC
(power folk Bruntál)JOSEF MAŘÁNEK
(crust grind Ledeč n. Sázavou)KAHKASHAN
(crust punk Orlová)KAUFLANT
(alternative Kopřivnice)KOKOSASS
(alternative metal Uničov)KONFIDENT
(hc grind Hranice na Moravě)KRÁKORAJÍCÍ PAŘEZ
(punk Hlušovice)KRIMINALITÄT
(hc crust Uničovsko)KUSUMAM
(indie post hc Písek)LABORA 21
(punk Praha)
LAST CALL FOR PEACE
(cry out punk Brno)LOS PERDIDOS

(punk ska Holešov)MAD PIGS

(punk Brno)MALIGNANT TUMOUR

(crust rock´n´roll Ostrava)


MOSKVIČ
(punk ska Rýmařov)MSsND
(experimental psychedelic Bruntál)NAARDEN
(hardcore punk Jeseník)NÁHRADNÍ PROGRAM
(agro ska Bruntál)NARCOTIC FIELDS
(triphop alternative Olomouc)NE!BUDEME
(punk rock Nový Jičín)NEEDFUL THINGS
(grind Pardubice)NĚMÁ BARIKÁDA
(crust punk Žamberk)xNIDALx
(sXe hc metal Olomouc)OČKOVÁNÍ LIŠEK

(hc punk Marefy)PEPA RUBBISH
(alternative Olomouc,Špk)PROCES 4
(hc punk Mohel a okolí)PROFESOR LEFEBVRE
(grind core Kroměříž)PUNK FLOID
(punk rock Zábřeh n.Mor.)RABIES

(fast hc Týn nad Vltavou)REAKCE NA ZMĚNU
(crust Vrahatice)RED INSECT
(hc punk Rakovník)RIBA
(alternative lo-fi Litovel)RISPOSTA
(d-beat crust Přísnotice)SAY WHY?
(crust grind Pardubice)SEE YOU IN HELL
(hardcore punk Brno)SHEEVA YOGA
(fastcore Ostrava)
SIN ALIENTO
(crust Hořovice)
SNĚŽNÁ SLEPOTA
(hardcore punk Svitavy)SOCIAL PARTY
(rock´n´roll punk Opava)SPAD

(hc crust Olomouc/Libina)ŠKODA 120

(grind hc Ořechov u Brna)ŠROUBY
(hardcore Vse,Ol,Pha,Špk)THALIDOMIDE

(hc alternative Praha)THEMA ELEVEN

(hardcore Hradec Králové)TOMORROW´S HELL

(crust z okolí Slavičína:o)TUPAK AMARU

(anarcho hc punk Orlová)ZATREST

(punk Olomouc)Odkazy různé:FOOD NOT BOMBS

Jídlo místo zbraní je volné seskupení lidí, kteří rozdávají jídlo zdarma v různých městech po celém světě. Food not bombs, tak se v originálu nazývá seskupení,které bylo založeno v roce 1980 v Bostonu a dnes jej tvoří více než dvěstě samostatných skupin po celém světě. Každá z těchto skupin připravuje a rozdává bezdomovcům a kolemjdoucím min. 1 x za měsíc teplý veganský pokrm jako positivní formu protestu proti investování miliard do zbraní, proti plýtvání potravinami, diskriminaci a sobeckosti člověka naproti celosvětovému rozrůstajícímu se hladu! Propaguje NENÁSILÍ, SOLIDARITU, TOLERANCI A NEZIŠTNOU POMOC!


ANTIFA

Antifašistická akce (AFA) se zabývá propagačními, informačními a praktickými formami boje se všemi autoritářskými ideologiemi a skupinami usilujícími o jakékoli formy útlaku, v první řadě s neonacismem a ultrapravicí.


DEMOKRACIE 158

D158 je spolek přátel hluku, který víceméně vznikl jako reakce na mediálně proslulý teknival Czechtek 2005. V součastnosti je hlavní náplní praxe D158 pořádání hardcore punkových koncertů (časem třeba i tekno re/produkcí), spojených s infostánky, projekcí, diskuzí, distribucí desek, CD, kazet, tiskovin, nášivek (v rámci D158 funguje malý distro/label HSC - Harsh Sound Company)... Zkrátka podpora lokální undergroundové Do It Yourself subkultury, konkrétně v destinacích Uničov, Rýmařov, Šumperk, Olomouc a v jejich okolí...


OHZ

Jsme nepolitická a nenáboženská organizace bojující pomocí osvěty proti živnostem spojenými s trápením zvířat v zemědělství a v pokusných laboratořích jednak z hlediska zvířat, z hlediska konzumentů a z hlediska ochrany životního prostředí.Nekompromisně odmítáme každý trýznivý chov a využívání zvířat, jež je spojeno s jejich utrpením. Zaměřujeme se mimo jiné i na propagaci veganského stylu života, jakožto životního stylu, který nejenom zdravotně, ale také eticky, duchovně a morálně přispívá k soucítění člověka se zvířaty a nenásilí.


DIY

Web funguje na principech myšlenky DIY - Do It Yourself (udělej to sám), tzn. že jsme otevření všemožným proudům i názorům a nebráníme se poskytovat i prostor pro seberealizaci našim čtenářům. Důraz klademe na podporu alternativních a okrajových žánrů, protože si myslíme, že ty to potřebují ze všech nejvíce.


REALITA TV

REALITA je projekt volně spolupracujících individualit zabývající se: 1) ochranou a záchranou zvířat 2) obhajobou práva na odpor, neposlušnost a nutnou obranu 3) propagací veganské kultury REALITA se soustředí na zvířata, která jsou v ohrožení v tomto okamžiku. REALITA více než hodnotu živočišného druhu zdůrazňuje hodnotu individuálních životů. REALITA neuznává nárok lidí vlastnit jiná zvířata.


MORAVSKO-SLEZSKÝ UNDERGROUNDOVÝ REVÍR

Kulturně společenský DIY webcore. No přece - (Ostravsko-Karvinský-Težební-Revír) ,ale hovno težba jde do útlumu a aby underground nešel do sraček vznikl tento web, měly by tu být informace převážně o hudbě z naší domácí Moravsko-Slezské scény. Takže pokud máš jakoukoliv myšlenku, článek, report z koncertu,info o kapele, prostě cokoliv můžeš ho poslat buď na mejl nebo se zaregistruj a můžeš přidávat rovnou z webu, a tím se taky stát součástí redakce.


PUNK.CZ
BANDZONE

Možnost zakládání profilů kapel i fanoušků.


VKLÁDÁNÍ FOTEK NA INTERNET

Co rajče nabízí?
+ neomezený prostor pro vaše fotografie!
+ bezplatné vytvoření účtu
+ adresa ve tvaru http://VašePřezdívka.rajce.net
+ velmi rychlé fotoalbum
+ pohodlné nahrávání fotek na stránky pomocí jednoduchého programuGNWP

Kampaň GNWP původně vznikla v prostředí hudebních subkultur jako jsou hardcore nebo punk. Postupem času se však vyprofilovala a dnes ji podporuje široké spektrum hudebních skupin, subkultur, labelů, promotérů atp. Je proto zcela otevřená všem, kteří chtějí její myšlenku podpořit a uvést ji v praxi. Kampaň Good Night White Pride (GNWP) je neoddělitelně spjata s angažovanými postoji a přístupem k životu. Už od svého vzniku je o rázném odmítání určitých názorů a vyjadřování se ke společenským problémům současnosti (nacionalismus, rasismu, diskriminace kvůli barvě pleti či sociálnímu postavení, fašismu a nacismu).


PIVO MÍSTO ZBRANÍ

Ahoj, vítejte na stránkách mého foto web zinu Pivo místo zbraní. Donedávna jste mohli vídat mé fotky na webu kapely Očkování lišek, ale vzhledem k tomu, že se stránky Očkování zaplnily a také jsem chtěl focení oddělit od kapely, tak vznikly stránky nové. Kódl.


VEGETARIÁN

Na těchto stránkách bychom chtěli nabídnout informace pro všechny, kdo se vegetariánsky stravují, pro ty kdo se ztotožňují s tím, že smyslem lidského života je pomáhat a ochraňovat druhé. Pro ty , kdo na stránky nahlédnou jen náhodou. Pro všechny , kteří touží poznat nové rozměry života. A také pro všechny, kteří chtějí mít v životě více zdraví, radosti a pohody.


SKLAD - AKCE

Vítejte na stránkách Skladu 161, které jsme pojmenovali po našem prvním společně uspořádaném koncertě. Konal se na jaře 21.dubna 2007 ve Frenštátěpod Radhoštěm v restauraci Lubina. Na těchto stránkách se můžete dozvědět jak naše koncerty probíhaly, skouknout letáky, nějaké fotky a dozvědět se co se do budoucna chystá. Tak se mrkněte a na nejbližší koncert dojeďte!


KIDS AND HEROES (punkrock magazine)

Ocitli jste se na stránkách hudebního magazínu "KIDS AND HEROES", který je o punkrocku a všem okolo něj. Můžete zde nalézt novinky ze světa (punk, hardcore, oi, crust, ska, psychobilly, atd.), recenze nových i starších alb (CD, DVD, LP i kazety), fotky a reporty z koncertů, historie kapel, mrtě článků ať ze světa hudby nebo věcí s naší scénou souvisejících, atd.


Praha4Punx

Vítejte na foto-stránkách Praha4punx. Naleznete tady fotky z různých punx a skins shows - ENJOY! Drinking is our way of life! PUNX UNITE! ( říká Karel:o)


FRIDAY NIGHT KIDS CREW

Právě jste vstoupili na web Friday night kids crew, která se zaměřuje na pořádání street/chaos punx nebo hardcore koncertů. Web bude průběžně aktualizován. Up the fuckin PUNX!

TEA PUNX CREW

TEA PUNX CREW je kolektiv lidí, co se cejtí bejt součástí punkový subkultury, ale zároveň pociťujou nespokojenost s tím, v jakým stavu se valná část současný punkový scény nachází. Náš punk je o protestu, vzdoru a alternativním stylu života, je o přemýšlení a tvořivosti, ne o závodech v konzumaci alkoholu, nesmyslné (sebe)destrukci, apatii a nihilismu. Punk je pro nás v podstatě to, co nás odlišuje od okolní, konzumní a prohnilý společnosti, je to naše snaha žít, myslet a jednat JINAK než nám diktujou po staletí zaběhlý společenský konvence.

TPC RECORDS

TPC records je undergroundové hudební vydavatelství fungující v rámci Tea Punx Crew a zahájení jeho činnosti se datuje někdy na rok 2006, kdy fungovalo ještě pod jiným názvem a až v roce 2007 přijalo název současný. Label TPC records je zaměřen na vydávání všemožných hudebních nosičů jako jsou LP, EP, MC, CD ap. s nahrávkami hudebních souborů, které buďto jako členi/-ky kolektivu Tea Punx Crew rádi posloucháme, nebo věříme že stojí za pozornost a podporu.

INICIATIVA AMETYST

Iniciativa Ametyst (IA) je volným sdružením, jehož činnost navazuje na působnost čajovny a čítárny Ametyst, která byla oficiálně provozována mezi lety 2005 - 2007 v prostorách Klubu Za vraty ve Vtelně u Mostu. Ve zmíněném období čajovna a čítárna Ametyst působila víceméně jako individuální projekt jejího provozovatele, ale po uzavření prostorů její provozovny veškerá působnost tohoto projektu ode dne 17.1.2008 získává kolektivní charakter.

Odkazy na kluby:STRAHOV 007 PRAHA

Klub 007 Strahov sídlí na Strahovských Kolejích ve sklepních prostorech budovy číslo 7. Koleje se nachází v blízkosti Stadionu Strahov sloužícímu dříve k legendárním Spartakiádám.


Klub VRAH Rožnov pod Radhoštěm
Klub TERASA Litvínov

Tak jako v minulosti, by chtěl Terasa club Litvínov dávat prostor převážně „mladým, začínajícím, neznámým a amatérským umělcům a hudebníkům... a ´okrajovým´ žánrům, současnému undergroundu“. Pokud však bude zájem, nebude se vyhýbat ani zavedeným jménům. Byli bychom rádi, kdyby se Terasa club Litvínov stal prostorem pro setkávání lidí, kteří mají rádi hudbu a kulturu ve všech jejích podobách. Místem pro „využití a vyžití volného času“ Chtěli bychom také nabídnout možnost seberealizace těm, kteří se hudbě a umění (kultuře) věnují aktivně a to jak možností uspořádání vlastní akce nebo možností pronájmu zkušeben pro hudební skupiny.


KLUB U TETOURA
ZLÍN-MALENOVICE

Adresa klubu :
hudební klub U Tetoura
Švermova 91
763 02 Zlín 4
e-mail : info@utetoura.com
e-mail : produkce@utetoura.comPONORKA - OLOMOUC

Až do převratu v závěru osmdesátých let poskytovala zázemí a azyl velkému množství undergroundových a všelijace různých individualit. Své literární texty zde předčítali I.M.Jirous, J.H.Krchovský, P.Zajíček, B.Hýsek, M.Kozelka, M.Palla a mnozí další. Za domovskou scénu slouží Free Jazz Trio Olomouc a kultovní kapele Elektrická svině. V 90.letech se v ní odehrála spousta koncertů regionálních ale i hvězdně zavedených kapel jako Blurt, The Velvet Underground Revival, Jim Čert, DG 307, Echt!, Umělá hmota, Burrougs Band, Svatá Trojice a jiné.


SQUAT MILADA PRAHA

Vítej na obnovených stránkách pražského squatu Milada! Většina z vás již pravděpodobně zaregistrovala změny, které se v posledních měsících kolem baráku udály - po několika letech se zde usídlila nová partička, pro níž squatting zdaleka není jen o bydlení, ale především o touze žít v komunitě a budovat prostor, kde se můžeme (a vy taky) svobodně realizovat.

KLUB VE ZDI
Zábřeh na Moravě

Původně prostorný zámecký sklep, údajně používán jako hladomorna, jehož vznik se datuje k počátkům 18. století. Koncem 19. a začátkem 20. století pak sklepy sloužily pro sklad piva místnímu soukromému pivovaru a poté sladovně. Novodobé dějiny se píší od listopadu 1993, kdy skupinka nadšenců realizuje své představy o alternativě v podobě hudebního klubu. Při rekonstrukci sklepních prostor jsou zachovány úžasné architektonické prvky, původní zděná klenba, stěny z kamene a cihel. Po několika nesmyslných pokusech změnit hudební klub na disco-club, diskohernu, atd., jsme v roce 2003 navázali na tradici alternativní kultury, která v Zábřehu tehdy chyběla..

RC ŠUPLÍK Přerov

Po jisté revoluci ke konci dvacátého století se zde vystřídalo několik různých zařízení, koncem března 2003 opouští kryt zájmový klub Dlažka a od června se zde začíná budovat rockový club - RCŠUPLiK. Oficiálně je otevřen v sobotu 11.10.2003.

U-klub Olomouc

U-klub má unikátní genius loci daný tradicí a renomé jak mezi účinkujícími, tak i mezi spokojenými a věrnými diváky. Je jediným hudebním klubem v Olomouci s pestrou žánrovou dramaturgickou skladbou. U-klub je od roku 1984 nepřetržitě hudebním klubem, kde pravidelně vystupují špičky všech hudebních žánrů české scény. Umožňuje ve svých prostorách pořádat koncerty i amatérských a začínajících kapel. Zde se koná mnoho kulturních a společenských akcí pořádaných studenty Univerzity Palackého Olomouc.

B-29 Vyškov

Rockový klub Rock Pub B-29, jehož domovem je jihomoravské město Vyškov, již po deset let nabízí útočiště všem milovníkům rockové a alternativní kultury. Ve všední dny Vám poslouží jako pub, ve kterém si můžete příjemně posedět s přáteli nad sklenkou dobrého pití z našeho sortimentu. K dispozici máme výherní a zábavné automaty, šipky, fotbálek a jukebox. Případně se můžete věnovat sledování sportovních programů na velkoplošné projekci. Každou středu a o víkendech se Rock Pub B-29 stává klubem nabízejícím kvalitní muziku v podání hudebních skupin a DJů.